Сімейні пари, основна діяльність яких спрямована на вибудовування кар’єри і досягнення матеріальних благ, найчастіше, відкладає народження дитини на більш пізній термін. Не можна сказати, що це погано, але хорошого тут теж мало. Після 35 років репродуктивна функція у жінок слабшає і вагітність не настає за першим бажанням.
У даній ситуації зможе допомогти консультація репродуктолога, так як впоратися самостійно з безпліддям, без втручання лікарів, неможливо. Не всі знають, що до нього можуть привести захворювання, не пов’язані, безпосередньо, з репродуктивною системою.
При зверненні в клініку, репродуктолог проведе повне обстеження, щоб точно встановити причину, по якій вагітність ще не настала. З цією метою проводиться ряд досліджень:
- обстежують гормональний фон обох подружжя;
- проводять УЗД-діагностику;
- первинний огляд у гінеколога;
- обстеження на предмет перенесених інфекційних захворювань.
На одному з описаних етапів, ситуація може почати прояснюватися. Обов’язковим є розгорнутий аналіз крові. Він необхідний, щоб зрозуміти, чи могла жінка перенести інфекційне захворювання безсимптомно. Найнебезпечнішим з перенесених захворювань, є хламідіоз, так як він може викликати безпліддя.
Фактори ризику безпліддя та важливість діагностики безпліддя у чоловіків
Безпліддя має групу ризику, в яку потрапляють, як жінки, так і чоловіки. У перших, особливій увазі піддається регулярність менструального циклу. Тут важливо все: у скільки років почалися місячні, яка їх тривалість, чи часто трапляються затримки і з яких причин.
Негативно позначаються на жіночому організмі аборти. Важливо точно знати, скільки їх було до звернення до репродуктолога. Ще однією причиною безпліддя може стати наявність зайвої ваги у жінки. Це дуже значущий фактор ризику.
У процесі консультації, фахівець з’ясовує, чи немає у подружжя алкогольної, нікотинової або наркотичної залежностей, так як вони призводять до порушення репродуктивних функцій у обох статей.
При безплідді обстеженню піддаються обоє з подружжя. Для чоловіків методом дослідження є спермограма. Її аналіз дозволяє виписати лікування, щоб усунути проблему. При складних випадках направляють до уролога або ендокринолога.
Для чоловіків, також, проводиться обстеження на наявність перенесених інфекційних захворювань, так як вони однаково негативно відбиваються на здоров’ї сімейної пари.