Перед тим як розпочинати вибір розпошивалки, важливо визначитися з тим, який саме тип машини буде найбільш оптимальним. Вона призначена для створення плоских еластичних швів на трикотажній тканині, яка схильна до розтягування, розпускання та осипання. За допомогою оверлоку теж можна зробити плоский шов, але тільки на краю виробу. Є й агрегати, що поєднують функції оверлока та розпошивальної машини – коверлоки.
Особливості техніки
Конструкція розпошивалки виконана таким чином, що в ній відсутня шпулька. Тобто нитка одразу потрапляє у петлитель. Вона дозволяє отримати еластичні сполучні шви, стійкі до найсильнішого розтягування. Тому розпошивальна машина успішно застосовується для пошиття таких видів виробів:
- для немовлят;
- нижня білизна;
- спортивний одяг.
При виборі машинки обов’язково слід брати до уваги кількість голок, з якою вона може одночасно працювати. Чим вона більша, тим ширше виходить шов. Є можливість роботи з декоративним швом, яким можна прикрасити кромку або зріз, що обробляється, а також ланцюговим стібком. Такі машини можуть працювати з різними типами ниток, наприклад, з поліестеру.
Основні критерії вибору
Насамперед фахівці рекомендують звертати увагу на ширину рядків. Для більшості видів одягу достатньо ширини в діапазоні 2,8-5,6 мм. Однак є й моделі, у яких цей показник сягає 6,6 мм. Другим важливим фактором є кількість ниток, які можна використовувати у роботі. Оптимальним вибором буде чотириниткова розпошивалка, оскільки з її допомогою можна буде виконати досить широкий спектр операцій.
Щодо кількості швів, то зазвичай використовується два варіанти.
- Двонитковий ланцюговий.
- Триголковий плаский.
Але якщо в планах є не тільки пошиття одягу, а й створення декоративних швів, то тут треба вибирати модель з ширшими технічними можливостями. Наступним значущим критерієм є натяг ниток. У недорогих пристроях цю процедуру виконують вручну. Перевага ручного регулювання полягає в тому, що цей параметр може контролюватись окремо. У дорогих агрегатах все це здійснюється в автоматичному режимі, але якщо нитки будуть недостатньо хорошої якості, то можуть обриватися.
Звертати увагу необхідно і на швидкість роботи. Стандартним варіантом вважається 1000 стібків за хвилину, але для великих обсягів роботи краще вибрати модель, швидкість якої в 1,5 рази більша.
Розмір платформи – індивідуальний фактор. Якщо ви займаєтеся дрібним ремонтом і пошиттям, то в занадто великій платформі особливого сенсу немає. А ось для інших випадків все ж таки краще підійде широка платформа, адже на ній зручніше розкладати матеріал і контролювати всі робочі процеси. Крім цього, є платформи спеціального призначення. Наприклад, модель з виїмкою дуже зручна для виконання окантування. А рукавний (або циліндричний) варіант оптимальний для роботи з вузькими елементами. Такі платформи можуть бути як знімними, так і стаціонарними.
При покупці не зайвим буде перевірити рівень шуму. Якщо агрегат занадто шумний, то працювати за ним буде не дуже зручно. Також від постійного шуму швидше приходить втома. Важливо враховувати, що деякі недорогі апарати можуть працювати виключно із тонкими тканинами. Під час роботи з товстими матеріалами є великий ризик того, що може виникнути несправність.
Існує багато варіантів потужності. Зазвичай цей показник коливається від 70 Вт до 250 Вт. Тут потрібно орієнтуватися на той факт, що чим потужніша розпошивалка, тим швидше вона працюватиме. Якщо вибирати серед брендів, то найбільшу популярність мають Brother, Janome, Juki, Husqvarna.